نقش homegroup در ویندوز ۷

ارسال شده در تاریخ یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت 18:0 توسطامیرسام نصیری | موضوع :آموزشی

homegroup در ویندوز ۷ کار شبکه خانگی را جذاب کرده البته کار خاص آنچنانی در ظاهر نیست ولی در باطنش سهولت خیلی خوبی داره بیتشر برای اشتراک گذاشتن اسناد بین دو کامپیوتر انجام میشه و همینطور فایلهای مدیا ، این اشتراک گذاری در homegroup خیلی ساده انجام میشه و برای درک بهترش بهتره که یکبار هم که شده تجربه اش کنید کنید اونوقت میبینید که چقدر راحت میتونید اطلاعات رد وبدل کنید.

وقتی شبکه بین دو سیستم برقرار بشه معمولا صفحه خود homegroup ظاهر میشه و میتونید آنرا انتخاب کنید و بعد از انتخاب آن در صفحه جدید با تیک گذاشتن برای هرکدام از موارد میتونید تائید کنید که کدام به اشتراک گذاشته شوند. وقتی دو کامپیوتر را بهم متصل کردید و homegroup راه انداختید حالا هر تعداد دیگه هم که خواستید میتونید به این homegroup اضافه کنید. من در مطلب قبلی گفتم که چطور دو کامپیوتر را بهم متصل کنید. حالا میخواهیم homegroup را هم راه اندازی کنیم. فکر نکنم homegroup چیزی بیشتر از این باشه که توی این مطلب مینویسم. اگر شبکه بطور صحیح برقرار شده و پیام homegroup بطور خودکار ظاهر نشد میتونید در کادر جستجو استارت منو بنویسید homegroup و وارد homegroup شوید و دکمه create homegroup را بزنید. بعد از ساختن بعد از زدن دکمه create homegroup صفحه جدیدی میاد که شما با تیک زدن برای چند گزینه میتونید تعیین کنید چه چیزهایی را میخواهید به اشتراک بگذارید. مثل: مدیا اسناد عکس ویدئو و هرچیزی که موجود است. با انتخاب اینها و زدن دکمه next ویندوز یک کلمه عبور میسازه که شما برای وارد کردن دیگر کامپیوترها به این homegroup احتیاج دارید .

اگر دوست داشتید پسورد را خودتا انتخاب کنید بعدا میتونید در قسمت other homegroup actions به گزینه change password مراجعه کنید و رمز مخصوص خودتان را وارد کنید. حالا اگر تصمیم دارید کامپیوترهای جدیدی به homegroup اضافه کنید در کادر استارت منو بویسید homegroup و در صفحه ای که باز شد join homegroup را بزنید. یا از روش زیر استفاده کنید.

در همین میان اشتراک گذاشتی شاید پیش بیاد که شما یکی دو تا فایل داشته باشید که نخواهید به اشتراک گذاشته شوند پس از منوی share whith گزینه nobody را انتخاب کنید تا این فایلها دیده نشوند.

برای از بین بردن homegroup پس از اتمام کار همه با زدن گزینه leave homegroup فکر میکنند کار تمام شده این درواقع همانجایی است که کمتر جایی راجع بهش توضیح داده شده با زدن leave homegroup همه چیز تمام نمیشود و شما اگر در explorer ویندوز در ستون سمت چپ نگاه کنید میبینید در قسمت network هنوز موجود است پس برای کامل محو کردنش از روی سیستم این عمل را انجام دهید.

در کادر استارت منو بنویسید services.msc و بعد enter را بزنید در بین لیست گزینه homegroup listener را پیدا کنید و دو بار روی آن کلیک کنید در همان برگه general در گزینه startup type گزینه disable را انتخاب کنید و دکمه stop هم اگر روشن است بزنید. تا کار تمام شود.

اینم از homegroup موفق باشید.

ابر واژه ها: home network, homegroup, شبکه

آخرین مطالب

هم همه ...
تاریخچه شرکت اپل
تولد 19 سالگی گوگل
10 سازمان‌ سری دنـیــا
چگونه دی‌وی‌دی رایتر لپ‌تاپ خود را با یک هارددیسک جایگزین کنیم؟
آیا می توان از یک شارژر یو اس بی برای شارژ همه ی وسیله ها استفاده کرد؟
از اولین پلی استیشن تا پلی استیشن 4 پرو
نگاهی آماری بر موفقیت های Clash of Clans در ایران
رویایی باطل؛ چرا هوآوی شانس چندانی برای برتری در بازار موبایل ندارد؟
راز کوسه های دو سر چیست؛ پدیده ای که در سال های اخیر افزایش یافته