با بهترین اپلیکیشن‌های iOS در سال ۲۰۱۳ (از دید اپل) آشنا شوید

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ ساعت 23:0 توسطحسین میرزاده | موضوع :مقاله کامپیوتری

اپل هر سال تعدادی از اپلیکیشن‌های برتر را از نظر طراحی، فناوری یا خلاقیت انتخاب و معرفی می‌کند. اپلیکیشن‌هایی که امسال معرفی شده‌اند، از بسیاری جهات قابل توجه هستند.


اپلیکیشن‌هایی که امسال معرفی شده‌اند، از بسیاری جهات قابل توجه هستند :

WWF Together: می‌خواهید  در مورد پانداها، ببرها، فیل‌ها و خرس‌های قطبی اطلاعاتی کسب کنید، از اپلیکیشن بسیار خوش‌ساخت WWF Together که توسط بنیاد حیات وحشی جهانی سفارش داده شده است استفاده کنید.

این اپلیکیشن از نظر طراحی و رابط کاربری واقعا مدرن طراحی شده است، حتی اگر از نظر محتوایی علاقه‌ای به اپ نداشتید، باز هم توصیه می‌کنم اپ را نصب کنید تا با طراحی مدرن برای آی‌پد آشنا شوید.

شاید به شما ایده‌هایی برای طراحی اپ‌های مشابه بدهد، کسی چه می‌داند شاید در آینده کسی پیدا شد و از این دست اپ‌های زیبا در مورد طبیعت و صنایع دستی و مناظر و شهرهای ایران درست کرد. به نظرم در دنیای امروز یکی از مؤثرترین شیوه‌ها برای تبلیغ همین می‌تواند باشد. به امید چنان روزی!

این اپلیکیشن رایگان است و ۵۵۴ مگ اندازه‌اش است، پس بهتر است یکی از شب‌ها پیش از خواب بگذارید تا برای خودش تا صبح دانلود بشود!

WWF Together

یکی از ویژگی‌های جالب این اپ این است که بشما نشان می‌دهد از هر یک از گونه‌های ۶۰ گانه حیات وحش چقدر فاصله دارید، چیزی که می‌تواند برایتان خیلی جالب باشد.

Procreateاین اپلیکیشن یک استودیوی دیجیتال تمام عیار طراحی و ویرایش عکس است، بسیار زیبا طراحی شده است و کار با آن درست مثل این می‌ماند که مداد و قلم‌مو در دست گرفته باشید.

البته به سبب قیمت گران این اپلیکیشن و کاربرد نداشتنش برای خودم، شخصا آن را تست نکردم.

Procreate

Badlandهر چقدر از زیبایی و ابتکاری بودن این گیم بگویم، کم گفته‌ام، من فقط چند دقیقه این گیم را بازی کردم، ولی عاشقش شدم.

درست است که این گیم نسبتا گران است و ۳٫۹۹ دلار قیمت دارد، اما به گمانم ارزش صرف این قیمت را دارد.

Badland

همان طور که بازی انگری بردز به سبب جذابیت‌های گرافیکی و تبعیت از قوانین فیزیک، آدم را دیوانه خودش می‌کند، این گیم هم به همین صورت است.

منتها در اینجا شخصیت اول داستان یک موجود تخیلی تپل و گرد پرنده و تا حد زیادی مظلوم به نظر می‌رسد در یک سرزمین بی‌رحم گرفتار آمده است، او باید به دقت پرواز کند و از موانعی به صورت‌های مختلف پرهیز کند تا جان به در ببرد.

4

برای انجام این بازی کاربر باید با دقت و ضرب‌آهنگ خیلی دقیق روی صفحه آی‌فون یا آی‌پد خود تپ کند.

Badland بی‌شک بهترین گیمی است که این چند ماهه، آزمایشش کرده‌ام.

حجم این بازی ۱۲۵ مگ است.

Yahoo! Weatherاپلیکیشن آب و هوای یاهو، یک اپلیکیشن با طراحی و رباط کاربری منیمیال و در عین حال زیباست، همان فلسفه طراحی جدید خود اپل!

تایپوگرافی و انیمیشن‌ها و تصاویر استفاده شده در آن بسیار عالی هستند.

Yahoo! Weather

این اپ رایگان است.

Letterpress یک اپلیکشن بازی با حروف بسیار زیبا و خوش‌ساخت است که با کمک آن می‌توانید با دوستانتان بازی کنید. ولی شخصا چون حوصله بازی حروف آن هم با زبان انگلیسی را نداشتم، فعلا نصبش نکرده‌ام!

ماهیگیری مضحک: با بیلی ماهیگیر همراه شوید و در یک گیم بسیار جالب در دریاها مختلف ماجراجویی کنید.

6

Sky Gamblers: Storm Raiders: یک گیم محشر دیگر، این بار شما باید در قامت خلبان‌های جنگ جهانی دوم قرار بگیرید، نبرد هوایی کنید، مأموریت‌های مختلف انجام بدهید و از کشتی‌های محافظت کنید، این گیم گرافیک بسیار عالی‌ای دارد.

این گیم ۹۹ سنت قیمت دارد و اندازه‌اش ۴۷۰ مگ است.

Sky Gamblers: Storm Raiders

Evernote هم یکی از منتخبین بود که چون قبلا در مورد توضیح داده‌ام، به ذکر نامش اکتفا می‌کنم.

Finish را دو دانش‌آموز دبیرستانی ساخته‌اند، این اپ برای مدییت کارها و اهداف کوتاه و بلندمدت ساخته شده است، اپلیکیشن ساده اما کارایی است.

موزاییک:  این اپلیکیشن به نوعی جادو می‌کند! تصویر زیر گویای کار اصلی این اپلیکیشن است:

8

کافی است که دو یا چند آی‌دوایس را در کنار هم بگذارید، عکسی را به کمک یکی آپلود کنید و بعد با اشاره انگشت، عکس را بین آی‌دوایس‌ها به اشتراک بگذارید، عکس به صورت خودکار بین صفحات نمایش تقسیم می‌شود و خودش را با اندازه و موقعیت آی‌دوایس‌ها تطبیق می‌دهد.

من این اپ را روی آی‌فون و آی‌پد خودم نصب کردم، اما فعلا موفق نشدم شاهد جادوی آن باشم که احتمالا یا به خاطر فشار زیاد بر سرور این اپ به خاطر معرفی آن به عنوان یکی اپ‌های منتخب اپل است و یا اینکه چنان که افتد و دانی خللی در دریافت عکس از سرور این سایت اعمال شده است!

اما در همین جا برای اینکه از تعدد پست‌های مربوط به آی‌دوایس‌ها و اپل و اپ‌ها بکاهم، بد نیست به دو اپ دیگر هم اشاره داشته باشم، اولی Tintype است که کاری که می‌کند، اعمال این جلوه گرافیکی زیباست.

Tintype

بد نیست اپ را نصب کنید و عکس‌های مورد نظر خود را با این جلوه داشته باشید.

خبر جالب دیگر در مورد اپ فلیپ‌بورد است، همان طور که می‌دانید از ابتدای امسال، با کمک این اپ، هر کاربر می‌تواند مجله شخصی خود را درست کند.

اما در آپدیت جدید، این امکان به صاحبان مجله‌ها داده می‌شود که همکارانی برای خود انتخاب کنند، یعنی شما با ایمیل می‌توانید افراد دیگری را دعوت به مشارکت در انتخاب مطالب برای مجله شخصی کنید.

به نظرم ویژگی بسیاری عالی‌ای باشد.امکان اتصال به اینترنت از طریق بالون های گوگل


پروژه Loon که چند وقت گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد یکی از مهم ترین پروژه های گوگل می باشد. طبق اخباری که در گذشته منتشر شد این شرکت قصد دارد از طریق بالون های مخابراتی امواج را به مکان هایی که به شبکه متصل نیستند ، فراهم کند. در ابتدا به نظر می رسید که این پروژه در حد یک خبر باقی می ماند اما حالا شاهد این هستیم که گوگل به طور جدی قصد عملی کردن آن را دارد.

به گفته گوگل ، از میان هر سه نفر بر روی کره زمین ، دو نفر به اینترنت دسترسی ندارند یا این که اتصال آنها از نظر سرعت و هزینه مناسب نیست. بسیاری افراد ممکن است به خاطر همین قیمت های بالا اشتراک اینترنت خود را لغو کنند و در این جاست که گوگل به کمک آنها خواهد آمد.

به نظر می رسد گوگل قصد دارد این شبکه های بیسیمش را توسط ناوگانی از پردازنده ها و موبایل های اندرویدی به یکدیگر متصل کند و از امواج تلویزیونی برای ارتباط آنها بهره می برد. البته هنوز شیوه های محرمانه مورد استفاده این شرکت برای راه اندازی و ارائه خدمات در مناطق تحت پوشش مشخص نشده اند.

 

این بالون ها در فواصلی از سطح زمین قرار می گیرند که امکان برخورد هواپیما های تجاری به آنها وجود نداشته باشد. پس از آن می توانند از همان فاصله امواج را برای کاربران مخابره نمایند. به نظر بسیاری از افراد چنین پروژه ای غیر قابل اجرا است و برای ساخت آن باید هزینه بسیاری صرف شود. اما گوگل ادعا دارد که این سیستم را بر روی برخی از نواحی اجرا کرده است. بالون ها شکل زنگ مانند دارند و حداقل می توانند سرعت ۳G را فراهم کنند. این فناوری برای مکان هایی که به دلیل مخاطرات طبیعی مورد آسیب قرار گرفته اند نیز مناسب می باشد. هم چنین بر روی آنها تجهیزاتی نصب شده است تا بتوانند در هوا به جهات مختلف حرکت کنند.

گفته می شود گوگل با ترکیب شیوه هایی چون اینترنت ماهواره ای و بالون های بیسیم، که شامل استفاده از پلتفروم های سطح بالای ویژه ای هم خواهد بود، سیگنال های وایرلس را در مناطق چند صد کیلومتر مربعی گسترش خواهد داد.

به عبارت دیگر، این پروژه تنها شامل استفاده از روترهای وای فای بسته شده در زیر بالون های هواشناسی نخواهد بود. بلکه آنها از فرکانس هایی متفاوت با شبکه های تلویزیونی بهره خواهند برد و در نتیجه در اغلب کشورها لازم است از رگلاتوری ها مجوز استفاده از باند فرکانسی ویژه شان را دریافت کنند.

در خصوص اینکه چرا گوگل تصمیم دارد چنین سرمایه گذاری عظیمی را برای سخت افزار و فعالیت های مهندسی در مناطق در حال توسعه انجام دهد، وال استریت ژورنال عقیده دارد دلیل ساده آن علاقه گوگل برای افزایش تعداد افرادی است که به سیاره اپلیکیشن ها و ابزارهای گوگلی ‌(Googlesphere) می پیوندند. همین گروه های کوچکی که به کاربران اینترنت افزوده می شوند، می توانند تاثیرات بزرگی در سود سالیانه تبلیغات و دیگر بخش های گوگل داشته باشند. 
 


 

 
 
 

 
 
 
 

 
 
 

منبع:ایران ویج

ابر واژه ها: ios, appel, اپل, گوگل, google

آخرین مطالب

هم همه ...
تاریخچه شرکت اپل
تولد 19 سالگی گوگل
10 سازمان‌ سری دنـیــا
چگونه دی‌وی‌دی رایتر لپ‌تاپ خود را با یک هارددیسک جایگزین کنیم؟
آیا می توان از یک شارژر یو اس بی برای شارژ همه ی وسیله ها استفاده کرد؟
از اولین پلی استیشن تا پلی استیشن 4 پرو
نگاهی آماری بر موفقیت های Clash of Clans در ایران
رویایی باطل؛ چرا هوآوی شانس چندانی برای برتری در بازار موبایل ندارد؟
راز کوسه های دو سر چیست؛ پدیده ای که در سال های اخیر افزایش یافته